Prace magisterskie muszą zostać napisane formalną czcionką

Czcionki pismach oficjalnych są precyzyjnie

Każda praca magisterska pisana w komputerze ma jakiś krój pisma. Czcionki w pismach oficjalnych są ściśle określone i preferuje się, aby właśnie ich używać. Prace magisterskie muszą więc być napisane zgodnie z wymaganiami formalnymi także w tym zakresie.

Pewnych przypadkach mamy żadnego wyboru

W pracach magisterskich należy używać takiej czcionki, jak przewiduje to dana uczelnia. Czasami nie mamy żadnego wyboru i narzuca się nam, że praca dyplomowa ma powstać w Times New Roman, rozmiar 12. Oczywiście jeśli nie lubimy tej czcionki, to możemy pracę pisać w każdej innej, na przykład w Verdanie lub Tahomie a dopiero na końcu zmienić na wymaganą.

Wystarczy karcie sprzęty główne grupie liter

Wiele osób mówi, że dla nich Times New Roman jest trudny do czytania na ekranie komputera, więc woli pisać w innej czcionce. Nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ zmienić czcionkę jest naprawdę bardzo łatwo. Wystarczy w karcie Narzędzia Główne w grupie Czcionki rozwinąć listę czcionek i wybrać potrzebną.

Dopiero kiedy praca osiągnie finalny

W przypadku osób obdarzonych słabszym wzrokiem problemem może być czytanie tego, co zostało napisane czcionką w rozmiarze 12. Żeby więc nie nadwyrężać wzroku na czas pisania warto zmienić rozmiar na większy - taki, który będzie nam się czytać bez problemu. Dopiero gdy już praca osiągnie swój ostateczny kształt należy zmienić styl i wielkość czcionki tak, aby zgadzała się z wymaganiami uczelni, a cała praca aby była idealnie jednolita.

Wymóg użycia określonej czcionki w pracach magisterskich z jednej strony można odbierać jako ograniczenie, ale jest to także podyktowane względami praktycznymi - jest to czcionka czytelna i taka, w której polskie znaki bardzo dobrze widoczne i nie występują z nimi żadne problemy.

Copyright